Przejdź do treści

Paulińskie Dni Młodych – czas modlitwy i dobrej zabawy. Paulini zapraszają do Leśniowa

← Wróć do artykułów

Dużo modlitwy, rozważania Słowa Bożego metodą Lectio Divina, ale też wspólnej zabawy pod namiotami czeka uczestników Paulińskich Dni Młodych, które odbędą się w dniach 15-21 lipca 2024 r. pod hasłem „Na barkach nadziei”. Miejscem zjazdu będzie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Leśniowie – przedmieściu Żarek w województwie śląskim.

Paulińskie Dni Młodych – dużo modlitwy i wspólna zabawa

Pierwsze trzy dni PDM będą okazją do spotkania z Bogiem i zanurzenia się w Jego Słowie metodą Lectio Divina. Jak zaznaczają organizatorzy, będzie to czas spojrzenia na swoje życie Jego oczami – oczami miłości do każdego człowieka.

Kolejne dni będą kładły akcent na dzielenie się sobą, dawanie siebie innym we wspólnocie i to, czego nigdy za wiele – dobrą zabawę.

Zapisy online na Paulińskie Dni Młodych dobiegły już końca, ale organizatorzy zapraszają do przyjazdu i zapisów na miejscu.

„Na barkach nadziei” co się kryje za hasłem PDM?

„Papież Franciszek w orędziu na zeszłoroczne Światowe Dni Młodzieży zachęcał młodych ludzi, by byli świadkami chrześcijańskiej nadziei. To było dla nas inspiracją do sformułowania hasła Na barkach nadziei. Z drugiej strony pamiętam hasło naszych pierwszych Paulińskich Dni Młodych, które brzmiało Potop. W tym roku do niego nawiązujemy” – mówi w rozmowie z Siewcą o. Adam Kacała, przewodniczący Stowarzyszenia Paulińskie Dni Młodych.

„Jesteśmy niesieni na barkach Chrystusa. On zawsze jest gotowy, by nas dźwigać. Ale być na barkach może też oznaczać bycie z Jezusem w jednej łodzi – jak uczniowie podczas burzy na jeziorze. Możemy nie mieć poczucia, że Jezus jest tam z nami, ale kiedy zawołamy o Jego pomoc, okazuje się, że On jest i działa. Dużo w tym haśle zostało ukryte. Jestem pewien, że będzie ono dobrym punktem wyjścia dla ojca duchownego naszego zjazdu o. Szymona Zaufala” – dodaje przewodniczący SPDM.

Foto: materiały organizatora

„Młodzi chcą być z Bogiem sam na sam”

O. Adam Kacała podkreśla, że Paulińskie Dni Młodych mają na celu pokazać uczestnikom, jak mogą oni rozważać Słowo Boże i jak pięknym bogactwem Kościoła jest Liturgia Godzin. „Widzimy, że oni do tego lgną, tym się karmią i tym zarażają innych, bo w ostatnich latach liczba uczestników PDM stale rośnie. To dla nas radość tym bardziej, że widzimy jak młodzi spotykają się w małych grupach w naszych duszpasterstwach w Polsce. W ostatnim czasie taka grupa powstała w Warszawie. Widzimy w tym rozwój młodych ludzi i to, że bycie sam na sam z Bogiem, w głębokiej relacji, jest dla nich osiągalne i oni tego chcą” – dzieli się paulin.

Po więcej szczegółów zapraszamy na pdm.paulini.pl oraz fanpage wydarzenia na Facebooku i Instagramie. Nasz portal objął Paulińskie Dni Młodych 2024 patronatem medialnym.

Czym są Paulińskie Dni Młodych?

Paulińskie Dni Młodych to coroczne spotkania młodzieży organizowane przez Zakon Paulinów. Młodzi ludzie z różnych środowisk, głównie należący do duszpasterstw paulińskich, spotykają się, by wspólnie się modlić i spędzać wakacje. Każdego roku Paulińskie Dni Młodych odbywają się przy innym paulińskim klasztorze.

Foto: materiały organizatora

Uczestnicy mieszkają pod namiotami, co również jest wspaniałą przygodą. Jest to okres odpoczynku od codzienności oraz czas spędzony z drugim człowiekiem na rozmowie i zabawie. Całemu wydarzeniu towarzyszy modlitwa.

Trzy pierwsze dni skupione są na kontemplacji Słowa Bożego metodą Lectio Divina i adoracji Najświętszego Sakramentu. Część rekolekcyjną poprowadzi Ojciec Duchowny zjazdu o. Szymon Zaufal OSPPE.

Podczas Paulińskich Dni Młodych uczestnicy poznają i pogłębiają różne formy modlitwy: Eucharystię, codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, dzielenie Słowem Bożym oraz Liturgię Godzin.

Czy wiedziałeś, że…

Zobacz także