Przejdź do treści

Rekolekcje adwentowe dla małżeństw – WYBACZENIE – Oliwia i Piotr Adamowiczowie

← Wróć do artykułów

Do czwartego rozważania naszych rekolekcji „Małżeństwo z napędem na cztery koła” zapraszają Oliwia i Piotr Adamowiczowie (https://instagram.com/podboje_we_dwoje).

Playlista z wszystkimi odcinkami rekolekcji

Zadanie na IV tydzień adwentu:

Spotkaj się z Bogiem w sakramencie pojednania. Zachęcamy – idź do spowiedzi.

Pojednaj się z kimś, z kim masz niejasną sytuację. Spotkaj się, zadzwoń. Podejmij decyzję o wybaczeniu w sercu, jeśli spotkanie czy rozmowa telefoniczna są za trudne. Pamiętaj, brak przebaczenia, sprawia że to my sami najbardziej cierpimy.

Zachęcamy, aby w małżeństwie porozmawiać na temat wybaczenia. Czym dla was ono jest? Czy potraficie przebaczyć sobie nawzajem? Czy potraficie przebaczyć osobom trzecim?

W dialogu pomocne mogą być dla Was poniższe zasady.

Rozmowa małżeńska w obecności Pana – o czym warto pamiętać?

  • nie spieszcie się!
  • zapalcie świeczkę i pomódlcie się, zaproście do tej rozmowy Boga,
  • pamiętajcie o 3 zasadach dialogu: słuchanie przed mówieniem, rozumienie przed ocenianiem, dzielenie się przed dyskutowaniem,
  • przygotujcie sobie „kartę głosu”: osoba, która ma kartę, mówi, a druga słucha i nie przerywa, dopóki karta głosu nie zostanie jej przekazana.

To było ostanie rozważanie naszych rekolekcji „Małżeństwo z napędem na cztery koła”. Dziękujemy Wam za udział i mamy nadzieję, że ten czas przyniesie Wam trwałe owoce w relacji małżeńskiej.

Zobacz także