Przejdź do treści

Budzik Siewcy – już od jutra codzienna Ewangelia z komentarzem na Siewca.pl!

← Wróć do artykułów

Rusza Adwent – ruszamy i my. Ostatnie tygodnie stały w naszej redakcji pod znakiem przygotowań, pomysłów, chęci wzbogacenia portalu Siewca o stałe narzędzie duchowego rozwoju – dla Was, drodzy Czytelnicy. I co? I mamy to! Już jutro rusza Budzik Siewcy!

Codziennie będziecie mogli odsłuchać u nas Ewangelię z dnia. Nikt nie może nas bardziej wzmocnić duchowo niż sam Jezus i Jego słowa. Mamy nadzieję, że nasz Budzik będzie dla Was impulsem, by ten Adwent był czasem codziennego spotkania z Tym, który przychodzi na świat. Przeżyjmy razem tę mieszankę adwentowego czekania: najpierw na Jego przyjście na końcu czasów, a potem już bezpośrednio na tę piękną uroczystość Narodzenia Pańskiego, ten rodzinny, błogosławiony czas.

Nie zawsze jednak to wygląda tak pięknie, a “błogosławiony czas” może być jedynie pustą zbitką dobrze brzmiących słów. Wigilia i Boże Narodzenie bywają w naszych rodzinach pełne napięcia, nerwów, skupienia na tym, co na stole, bardziej niż na tym, co w relacjach. Codzienny Budzik ze Słowem Jezusa będzie dla Was okazją, by stopniowo nastawiać swoją duszę na tajemnicę Bożego Narodzenia i zyskiwać dawkę Bożej energii, nie dać się nerwowym porankom przy wyjściach z dziećmi, stresowi w pracy czy szałowi świątecznych przygotowań – być w tym wszystkim sobą i czekać z wiarą, nadzieją i miłością.

Tę codzienną dawkę Bożej energii będą podsycać przez swoje komentarze zaproszeni przez nas do Budzika kapłani. Różne osobowości, różny styl głoszenia, różne doświadczenia, ale jedno ich łączy – miłość do Boga i gotowość do służby dla Was. Piszę to z ręką na sercu: żadnego z nich nie trzeba było namawiać.

O. Michał Legan – paulin, doktor teologii, medioznawca, duszpasterz i wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Od 2011 prowadzi kanał na YouTube Michał Legan – Kilka słów o Słowie.

Ks. Krzysztof Freitag – pallotyn, duszpasterz akademicki oraz duszpasterz powołań. Autor podcastów. Prowadzi kanał Boży Kosmos na YouTube.

Ks. Dariusz Brylak – proboszcz Parafii pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Pleszewie, jeden z twórców telewizji internetowej działającej w diecezji kaliskiej: “Dom Józefa”, w której możemy go dziś usłyszeć m.in. w komentarzach do Ewangelii. Jak mówi: “Kościół to ludzie! Nie ksiądz, ale ludzie – ewentualnie ksiądz z ludźmi”.

Ks. Tomasz Trzaska – kapelan Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, suicydolog zaangażowany w projekt “Życie warte jest rozmowy” stworzony w celu zapobiegania samobójstwom. Wieloletni duszpasterz młodzieży, m.in. w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych. Przez wiele lat związany z mediami katolickimi, m.in. w diecezji łomżyńskiej.

Ks. Piotr Jarosiewicz – dyrektor Wydziału Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie i diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Posiada autorski kanał ewangelizacyjny na TikToku skupiający blisko 300 tys. obserwujących.

Ks. Mateusz Dudkiewicz – wicedyrektor diecezjalnej Caritas w Bielsku-Białej, odpowiedzialny za współpracę z młodymi ludźmi w ramach wolontariatu. W wolnych chwilach m.in. gra w hokeja. Wulkan energii znany z mnóstwa inicjatyw duszpasterskich w rejonie Śląska Cieszyńskiego. Bliskie są mu słowa św. Jana Bosko: “odpoczniemy po śmierci”.

Ks. Adrian Chojnicki – nauczyciel w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rybniku i wikariusz w Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach. Prowadzi na TikToku swój autorski kanał @padre.adriano skupiający blisko 100 tys. obserwujących.

Ruszamy jutro. Zapraszamy Cię: słuchajmy razem codziennie Jezusa – w Adwencie i każdego kolejnego dnia.

Czy wiedziałeś, że…

Zobacz także