Przejdź do treści

Biegną dla Szymka na Jasną Górę: Sztafeta charytatywna Formacji Męskiej Tożsamości

← Wróć do artykułów

W dniach 18-19 maja br. Formacja Męskiej Tożsamości (FMT) organizuje wyjątkową sztafetę charytatywną, której celem jest zebranie funduszy na operację dla dziewięcioletniego Szymka z Tarnowa. Sztafeta FMT wyruszy z 8 miast w Polsce, a około setka członków będzie biegła lub jechała na rowerach, prosząc darczyńców o „kupowanie kilometrów”. Łączna trasa liczy 1910 km, a uczestnicy planują dotrzeć na Jasną Górę 19 maja o godzinie 12:00.

Szymon od pierwszych dni swojego życia zmaga się z dziecięcym czterokończynowym porażeniem mózgowym, zezem zbieżnym, małogłowiem wtórnym oraz nierównomiernym napięciem mięśniowym. Niezbędna operacja bioder jest jego jedyną szansą na poprawę komfortu życia i dalszą rehabilitację.

„Każdy pokonany kilometr to krok w kierunku lepszej przyszłości dla Szymka. W trakcie sztafety członkowie FMT będą modlić się w intencjach wszystkich darczyńców, wyrażając wdzięczność za wsparcie” – zapowiadają pomysłodawcy akcji na stronie https://zrzutka.pl/euh8z6.

8 miejscowości, z których wystartują biegacze lub rowerzyści to: Franknowo Jeziorany, Poznań, Otwock, Krosno, Kraków, Tarnów, Istebna i Andrychów.  

Za wpłatę 50 złotych uczestnicy przedsięwzięcia oferują 2 kilometry biegu lub 5 kilometrów na rowerze w intencjach darczyńców. Szczegóły można znaleźć na stronie Formacja Męskiej Tożsamości oraz na stronie zbiórki.

Formacja Męskiej Tożsamości jest męską wspólnotą formującą się w oparciu o wartości ewangeliczne. „Fundamentem programu formacyjnego jest realizacja wartości i zasad wypracowanego przez nas Kodeksu Honorowego. Prowadzi ona do wszechstronnego rozwoju mężczyzny, którego konsekwencją jest zmiana jakości życia. Każdego z nas obowiązują w FMT cztery wymagania, wypływające wprost z 4 wartości Kodeksu Honorowego: regularny sport, służba na rzecz innych, codzienna modlitwa oraz regularne podejmowanie wyzwań” – piszą o sobie przedstawiciele FMT.

Foto: Formacja Męskiej Tożsamości

Czy wiedziałeś, że…

Zobacz także