Przejdź do treści

Za nami koncert OGIEŃ! Zobacz zdjęcia i wywiady z wykonawcami!

← Wróć do artykułów

Wydarzenie ewangelizacyjne ze świadectwami, uwielbienie, czynny udział publiczności – to tylko niektóre składowe koncertu „OGIEŃ”, który odbył się 2 grudnia w poznańskiej Sali Ziemi. Fundacja Siewca była partnerem wydarzenia.

Za warstwę muzyczną i organizacyjną „OGNIA” odpowiadał Chór i Orkiestra JORDAN pod batutą dyrektora artystycznego wydarzenia Tomasza Karwańskiego. Formacja ta jest dziełem Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan. Wśród wykonawców znaleźli się: kompozytor i dyrygent Adam Sztaba, raper Arkadio, wokaliści Gabi Gąsior, Mate.O, Zofia Kurowska, Marta Ławska-Zawadzka i Mariusz Czajka.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ:

Jak podkreślali organizatorzy, jednym z celów OGNIA było spotkanie przy jednym muzycznym stole z publicznością, czemu sprzyjało niecodzienne ustawienie sceny, która była otoczona z dwóch stron przez widzów.

„To był wspaniały start w adwent. Można było doświadczyć ciszy, pomodlić się, ale też poszaleć, przyjąć masę duchowej energii. Ten ogień będzie w nas płonął w adwencie i mamy nadzieję, że dłużej. Bardzo ujmujące było zaproszenie do przywitania z osobami w pobliżu i bycia uważnym na drugiego człowieka. Kiedy po takiej aktywności byliśmy zapraszani do czynnego uczestnictwa w koncercie, doświadczyliśmy tu wspólnoty, a to nie jest takie oczywiste w dzisiejszym świecie” – podkreślali uczestnicy OGNIA, zgromadzeni wśród publiczności.

Posłuchaj, co mówili tuż po wydarzeniu wykonawcy i prowadzący:

Zobacz także